Przygotuj się na poród – herbata z liści malin

Przygotuj się na poród – herbata z liści malin

Codzienne popijanie naparu z liści malin to zwyczaj wielu ciężarnych. Herbatka z liści malin wspomaga mięśnie macicy i przygotowuje je do porodu. Poza tym ma jeszcze kilka innych właściwości, które docenią kobiety w ciąży.

Mocne mięśnie – sprawniejszy poród

Napar z liści malin można pić przez całą ciążę, jednak przyszłe mamy sięgają po nią zwłaszcza w ostatnich miesiącach przed rozwiązaniem. Picie filiżanki tego naparu każdego dnia przez co najmniej miesiąc, korzystnie wpływa na ukrwienie mięśni macicy i może usprawnić przebieg porodu. Wzmocnione mięśnie lepiej poradzą sobie z tak wielkim wysiłkiem oraz szybciej zregenerują się podczas połogu. Jako naturalny środek rozkurczowy, herbata z liści malin pomoże również ograniczyć dolegliwości bólowe w trakcie i po porodzie.

 

Herbata z liści malin – właściwości

Liście malin nie tylko wzmacniają mięśnie i łagodzą bóle w ich obrębie. Dzięki wysokiej zawartości garbników i flawonoidów mają też cenione właściwości przeciwzapalne oraz immunostymulujące. Napar z nich warto popijać w celu wzmocnienia organizmu i polepszenia odporności. Szklanka naparu dziennie pomoże uporać się z infekcją czy przeziębieniem. Jego działanie w tej materii ciężarne docenią z pewnością, gdyż nie zawsze mogą stosować leki konwencjonalne.

Warto również wiedzieć, że napar z liści malin niweluje poranne mdłości oraz łagodzi przebieg zatruć pokarmowych. Pomoże też przy biegunce i rozstroju jelit.

 

Kiedy herbata z liści malin może zaszkodzić?

Herbatka z liści malin – brzmi tak niewinnie, a jednak nie zawsze jest wskazana. Pamiętajmy, że moc ziół może nas zaskoczyć. Popijanie tego naparu warto więc skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę. Przeciwwskazaniem do regularnego stosowania naparu z liści malin jest chociażby nadciśnienie. Z herbatki należy zrezygnować też w przypadku pojawienia się przedwczesnych skurczy, krwawienia z dróg rodnych oraz gdy, ciąża jest zagrożona.