Catering dietetyczny – dobre rozwiązanie dla kobiet w ciąży i matek karmiących?

Catering dietetyczny – dobre rozwiązanie dla kobiet w ciąży i matek karmiących?

Catering dietetyczny jest nie tylko modny, ale przede wszystkim wygodny. Ten sposób żywienia, czyli posiłki dostarczane w pudełkach na każdy dzień, staje się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych jadłospisów.

Można oszczędzić czas na samodzielnych zakupach i gotowaniu, a przy tym osiągnąć wymarzone efekty, stosując konkretny rodzaj diety pudełkowej. Co jeszcze warto wiedzieć o cateringu dietetycznym?

 

Dla odchudzających się, czy nie tylko?

Dieta pudełkowa ma na celu dostarczać nam odpowiednią ilość kalorii, wartości odżywczych i poszczególnych składników, których nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Do wyboru mamy jednak różne rodzaje diet pudełkowych, które poza powyższą „funkcją”, nazwijmy ją podstawową, mają również inne zadania.

W ofertach firm zajmujących się cateringiem dietetycznym znajdziemy diety pudełkowe dla osób odchudzających się. Można liczyć na mniejszą liczbę przyswajanych kalorii niż jest ich zużywanych w ciągu doby, co oznacza, że się chudnie. Poza tym to wciąż wartościowe i smaczne posiłki, dzięki którym odchudzanie jest bezpieczne, zdrowe, przynosi efekty, ale w takim czasie, w jakim powinno, a nie zbyt szybko, co kończy się nieciekawymi konsekwencjami. Nie jest to jednak jedyna opcja.

Dieta pudełkowa może oferować jadłospis, z którego będą korzystać osoby podejmujące aktywność fizyczną, dbające o zdrowe odżywianie, chcące zwiększyć masę ciała czy wyrzeźbić sylwetkę. Kolejna propozycja to jadłospis optymalny, czyli po prostu zdrowe i wartościowe żywienie na co dzień. W jaki sposób wyglądają takie posiłki można się przekonać, sprawdzając w EatZone.pl.

O swój jadłospis w ten sposób z powodzeniem mogą zadbać osoby, które są uczulone na pewne grupy produktów bądź po prostu nie przepadają, np. za rybami, czy też stawiają na wegetarianizm. Każdy ma szansę znaleźć dietę pudełkową dostosowaną do własnych potrzeb.

 

(Nie)małe koszty

W pierwszej chwili myśląc o wydatku rzędu 1000-2000-3000 zł miesięcznie, łapiemy się za głowę. Jak można zapłacić tyle pieniędzy, „tylko” za posiłki, które inni przygotowują sami?! Oczywiście górna granica to już koszt, na który nie każdy może sobie pozwolić, jednak posiłki dostarczane codziennie, wprost pod wskazany adres, ułożone pod okiem dietetyka, za kwotę tysiąca kilkuset złotych, są realne do osiągnięcia. Czy to naprawdę tak drogo?

Wystarczy, że zbierzemy swoje rachunki za zakupy spożywcze, jedzenie na mieście i kupowane bezmyślnie przekąski, z jednego miesiąca. Gdy podliczymy wszystkie wydatki okazuje się, że „przejedliśmy”, co najmniej dobrych kilka stówek, i to tylko wtedy, gdy stawialiśmy na minimalistyczne, oszczędne gotowanie, bez pozwalania sobie na zachcianki i wizyty w ulubionych knajpach. Do tego doliczmy czas przeznaczony na zakupy i gotowanie oraz jedzenie, które się marnuje, bo nie zdążyliśmy go zjeść i się zepsuło. Mamy zatem koszt diety pudełkowej, który jest niemalże na równi z domowym gotowaniem.

 

Jeśli zależy nam na zdrowiu, konkretnych efektach względem własnej sylwetki, catering dietetyczny to najlepsza alternatywa dla tradycyjnych posiłków.