Jak wybrać dobrego pediatrę?

2018-06-28
Jak wybrać dobrego pediatrę?

Wybór pediatry dla dziecka jest bardzo ważną decyzją. Poniżej podpowiadamy, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze lekarza.

Jakie cechy powinien posiadać lekarz pediatra?

Nie w każdej prywatnej przychodni można trafić na dobrego specjalistę, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Najczęściej, aby wyrobić sobie opinię o danym lekarzu, należy umówić się na co najmniej kilka wizyt. Warto poprosić go o przeprowadzanie badań kontrolnych i porozmawiać z nim o stanie zdrowia dziecka. Nie wybieraj pediatry na chybił trafił – w końcu powierzysz jego opiece swoją pociechę. Zwracaj uwagę na to, czy lekarz, z którym rozmawiasz, jest otwarty, życzliwy, ma dobre podejście do dzieci etc. Dobry pediatra powinien charakteryzować się tymi właśnie cechami.

 

Najlepszy pediatra w Twojej okolicy

Zanim rozpoczniesz poszukiwania pediatry dla swojego dziecka, zasięgnij języka u swoich znajomych, u rodziny – może ktoś z nich korzystał już z usług profesjonalnego pediatry i mógłby Ci kogoś polecić? Ewentualnie wybierz się do pobliskiej przychodni i porozmawiaj w poczekalni z innymi mamami – na pewno czegoś się dowiesz. Możesz też przeszukać lokalne fora internetowe, podejmujące tematykę parentingową, a następnie, mając już kilka nazwisk, sprawdzić je na portalach służących do oceniania lekarzy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto również wziąć pod uwagę godziny przyjęć.

 

Odległość od miejsca zamieszkania

Ten czynnik też ma duże znaczenie. Najlepiej, abyś znalazła lekarza pracującego w placówce położonej niedaleko od Twojego miejsca zamieszkania. Niekiedy jednak nie jest to możliwe, wtedy lepiej zdecydować się na kompetentnego specjalistę, do którego trzeba dojeżdżać, niż powierzać swoje dziecko opiece osobie nieodpowiedzialnej, nie znającej się na swoim fachu etc. Rodzice, którzy nie mają samochodu, powinni przy wyborze lekarza pediatry uwzględnić rozkład jazdy środków transportu publicznego.

 

Wybór pediatry dla dziecka nie jest łatwy, ale mamy nadzieję, że garść powyższych wskazówek pomoże Wam w podjęciu właściwej decyzji. Możecie też zaoszczędzić sobie żmudnych poszukiwań i wejść na http://www.cmpromed4kids.pl/uslugi/pediatria/.