Co powinnaś przeczytać, zanim zajdziesz w ciążę?

Co powinnaś przeczytać, zanim zajdziesz w ciążę?

Ciąża – czas pełen wyzwań, obaw, wątpliwości i początek wielkich życiowych zmian. Od każdej kobiety wymaga przyjrzenia się swoim nawykom, zadbania o siebie oraz pogłębienia wiedzy.

Aby ciąża, poród i pierwsze tygodnie życia dziecka nie stanowiły dla Ciebie tajemnic, sięgnij po dobrą, ekspercką lekturę.

 

„Twoja ciąża tydzień po tygodniu”, Lesley Regan

Lesley Regan, profesor położnictwa i ginekologii, stworzyła kompendium wiedzy na temat ciąży i porodu. Znajdziesz w nim odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania, ponieważ nie ma takiego zagadnienia, które nie zostało tu omówione. Książka w bardzo jasny i przystępny sposób przedstawia kolejne etapy rozwoju płodu i naświetla, jaki wpływ mają one na organizm kobiety. Jest to lektura opracowana w oparciu o wieloletnią praktykę doktor Regan i jej dogłębną wiedzę na temat ciąży oraz położnictwa. Omawia wszystkie problemy i wyzwania, jakim musi sprostać kobieta w trakcie tych 9 miesięcy, jak i w pierwszych tygodniach po rozwiązaniu. Zawiera wskazówki, jak dbać o siebie, jak ćwiczyć, jak się odżywiać. Przygotowuje do ciąży i porodu na 100%.  

 

„Ciąża po 35. roku życia. Poradnik fitness dla kobiet, czyli jak ćwiczyć, aby zachować dobrą kondycję na czas ciąży i po porodzie”, Suzy Clarkson

W obecnych czasach ciąża po 35. roku życia to norma. I nie mówimy tu wyłącznie o kolejnych potomkach. Coraz częściej rodzimy w tym wieku swoje pierwsze dziecko. Macierzyństwo po 30-tce bywa jednak obarczone dodatkowymi trudnościami. Kobiecy metabolizm już dawno zwolnił, a zachowanie doskonałej kondycji fizycznej wymaga znacznie większego nakładu pracy niż kilka lat wcześniej. Poradnik Suzy Clarkson, znanej fizjoterapeutki i trenerki, szczegółowo instruuje jak ćwiczyć i odżywiać się w trakcie ciąży oraz jak szybko wrócić do formy po porodzie. Dowiedz się więcej o tym i innych poradnikach dla kobiet w ciąży tutaj: http://livro.pl/ksiazki/zdrowie-rodzina-zwiazki/rodzina-i-zwiazki/ciaza-porod-macierzynstwo.html

 

„Czas kiszonych ogórków”, Petra Hirscher

Zanim zajdziesz w ciążę, musisz zdać sobie sprawę z jednego – wbrew telewizyjnemu stereotypowi nie jest to wyłącznie okres wzlotów i narastającej ekscytacji. Zrozumiesz, o czym mowa, gdy będą puchnąć Ci nogi, staniesz się nadwrażliwa na bodźce i będziesz musiała stawić czoła huśtawce hormonalnej. Wtedy w sukurs przyjdzie Ci poradnik Petry Hirscher. Autorka już na okładce uprzedza jednak, że pisze „o stanie odmiennym nieco odmiennie”. Odmiennie, czyli z humorem, który niewątpliwie pomaga przetrwać trudne chwile podczas ciąży. Zawarte w nim wskazówki są mimo to jak najbardziej przydatne, a autorka użyła do ich opracowania swoich kompetencji. Książka idealna na prezent, bo… wydana jest w kształcie słoika ogórków!