Sposoby na nudności w ciąży

Sposoby na nudności w ciąży

Ciąża to dla wielu kobiet wyczekiwany stan, na który przygotowywały się przez długi czas. Niestety prawie połowa z nich już na początku ciąży musi się zmierzyć z nieprzyjemną i dość uciążliwą dolegliwością jaką są nudności. Istnieje jednak kilka sposobów na ich zneutralizowanie.

Bardzo często powodem pojawienia się nudności są toksyny znajdujące się w naszym organizmie, na które płód źle reaguje, wywołując wymioty. Dlatego w wielu przypadkach może pomóc regularne picie wody, gdyż wypłukuje ona z naszego ciała szkodliwe substancje. Sporej liczbie kobiet pomaga także wypicie o poranku pół szklanki ciepłego mleka lub zjedzenie połówki banana, jeśli mleko nie należy do naszych ulubionych napojów. 

Doskonałym dodatkiem do napojów i potraw w przypadku wymiotów, i to nie tylko tych związanych z ciążą, jest imbir. Jego korzeń można kupić obecnie niemal w każdym sklepie. Wystarczy go zetrzeć i dodać do herbaty czy ulubionego dania, a z pewnością poczujemy, jak rozgrzewa nasz zmęczony żołądek. Wśród naszych naturalnych sprzymierzeńców w walce z nudnościami powinny się również znaleźć migdały. Zjadając ich nawet kilka szybko pozbędziemy się przykrego uczucia, że jest nam niedobrze.

Obok spożywania różnych pokarmów czy napoi, które mogą złagodzić nieprzyjemności związane z nudnościami, warto także pamiętać, aby jeść często, ale mało. W ten sposób nasz żołądek nie będzie zanadto obciążony, ale też nie będzie pusty, a jak pewnie wiele z nas się przekonało - również ssanie w żołądku może doprowadzić do wymiotów. Unikajmy także zbyt intensywnych zapachów, ponieważ bez względu na to, czy są przyjemne czy nie, zwykle sprawiają, że nudności to tylko kwestia czasu.