Wyprawka dla dziecka – lista niezbędnych rzeczy

Wyprawka dla dziecka – lista niezbędnych rzeczy

Przyjście na świat dziecka to niezwykle wzruszający moment, w którym nie mamy ochoty myśleć o przyziemnych sprawach. Dlatego ważne jest, by wyprawkę dla naszego maleństwa przygotować odpowiednio wcześniej.

Najlepszym momentem na zrobienie niezbędnych zakupów jest dla większości ciężarnych kobiet początek trzeciego trymestru ciąży. W tym momencie wciąż mamy bowiem sporo czasu na zaplanowanie oraz nabycie potrzebnych rzeczy, a duży brzuszek nie przeszkadza nam jeszcze tak bardzo w poruszaniu się. Im bliżej rozwiązania, tym mniej entuzjazmu będą w nas wzbudzały wycieczki po sklepach.


Co musi zawierać wyprawka?

Oczywiście w żadnej wyprawce nie może zabraknąć najpotrzebniejszych na początku ubranek dla naszego maluszka. Przede wszystkim należy zatem nabyć kilka par body – zarówno z krótkim, jak i z długim rękawem. Oprócz tego nasze dziecko musi być wyposażone w odpowiednią ilość kaftaników, śpioszków oraz pajacyków. W zależności od tego o jakiej porze roku nasz maluch pojawi się na świecie musimy także kupić odpowiednią czapeczkę oraz kurteczkę lub kombinezon. Naszą listę potrzebnych ubranek dopełni kilka par bawełnianych skarpetek oraz przynajmniej dwie pary rękawiczek, które zapobiegną zadrapaniom na buzi niemowlaka.

Poza ubrankami, będziemy również potrzebować akcesoriów do pielęgnacji naszego maleństwa. Chodzi tutaj przede wszystkim o zakup wanienki do kąpieli, przewijaka, termometru do wody, ręczniczków z kapturkiem czy obcinacza do paznokci lub nożyczek dla niemowląt. Należy także nabyć kilka produktów kosmetycznych, takich jak mydło i oliwka dla niemowląt, sól fizjologiczna, kremy do pielęgnacji pupy i na odparzenia, a także te chroniące skórę dziecka latem bądź zimą. Oczywiście musimy także pamiętać o zaopatrzeniu się w odpowiednią ilość pieluch, jedno lub wielorazowych, w zależności od naszych preferencji.

Przed przyjściem na świat naszego maleństwa trzeba też zadbać o to, by miało ono wygodne i bezpieczne miejsce do spania. Kupujemy zatem łóżeczko lub kołyskę wraz z materacem, oraz kołderkę, prześcieradła i kocyk. Od początku potrzebować będziemy również fotelika samochodowego oraz głębokiego wózka spacerowego.